Küresel GAN Genel Kurul Toplantısı

Küresel GAN Genel Kurul Toplantısı

Küresel İşbaşında Eğitim Ağı (GAN) Genel Kurulu ve Ulusal Ağlar Toplantısı 9 Haziran 2016 tarihinde Cenevre’de gerçekleştirildi.

TİSK Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Kiresepi, GAN Direktörü Shea Gopaul, Adecco Resmi İlişkiler Direktörü Bettina Schaller, BIAC Genel Sekreteri Bernhard Welchke, GAN Ulusal Ağ temsilcileri ve Ulusal Ağ kurmak isteyen ülkelerin işveren örgütlerinin katıldığı toplantıda Küresel GAN’ın 2015-2016 faaliyet raporu ve bütçesi onaylandı.

Küresel GAN Başkanı Adecco CEO’su Alain Dehaize’i temsilsen yaptığı konuşmasında Bettina Schaller, 6 Ekim 2016 tarihinde Washington’da gerçekleştirilecek GAN Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ABD Çalışma Bakanı’nın ev sahipliğinde yapılacak olmasının GAN’ın hedeflerine ulaşma yolunda olduğunun en büyük göstergesi olduğunu ifade etti.

Konfederasyonumuz Temsilcileri sunumlarında GAN TÜRKİYE’nin faaliyetlerini tanıtırken, ulusal ağ kurmanın faydaları ve zorlukları hakkında katılımcılara bilgi verdiler. Toplantıda sunulan GAN TÜRKİYE başarı göstergeleri tüm ulusal ağlar arasında en iyi uygulama örneği olarak görüldü ve göstergelerin diğer Ulusal Ağlar tarafından da uygulanması kararı alındı.

Ayrıca Arjantin, Endonezya, Kolombiya, Meksika Ulusal Ağ temsilcileri kuruluşlarından bu yana gerçekleştirdikleri etkinlikleri ve uygulamayı planladıkları projeleri anlattılar.

Haberi Paylaş