GAN TÜRKİYE Yürütme Kurulu Toplantısı İstanbul’da Yapıldı

GAN TÜRKİYE Yürütme Kurulu Toplantısı İstanbul’da Yapıldı

GAN TÜRKİYE Yürütme Kurulu Toplantısı 16 Eylül 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. Toplantı’nın açılışını yapan GAN TÜRKİYE Yürütme Kurulu Başkanı Yağız Eyüboğlu,13 Mayıs 2015 tarihinde İŞKUR ile imzalanan “İşbası Eğitim Programı İşbirliği Protokolü” kapsamında GAN TÜRKİYE Üyesi Şirketler tarafından eğitim verilen kişi sayısının 15 Eylül 2015 tarihi itibariyle 1.058 ve Program sonrasında istihdam edilen kişi sayısının 305 olduğu bilgisini verdi.

GAN TÜRKİYE’nin son dönemdeki faaliyetleri hakkında bilgi veren Eyüboğlu, 3-5 Eylül 2015 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen B20 Türkiye Konferansı kapsamında ILO Genel Direktörü Guy Ryder, Avrupa Birliği İstihdam, Sosyal İşler, Beceriler ve İşgücü Hareketliliğinden Sorumlu Komiser Marienne Thyssen, Küresel GAN Genel Direktörü Shea Gopaul ve ILO İstihdam Politikaları Direktörü Azita Berar Awad ile görüşülerek GAN TÜRKİYE çalışmalarının anlatıldığını ve olası işbirliği fırsatlarının değerlendirildiğini söyledi.

Toplantıda Anadolu Isuzu Genel Müdürü Yusuf Tuğrul Arıkan ve Eyüp Sabri Tuncer Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin Tuncer, Başkan Yardımcıları olarak seçilirken, GAN TÜRKIYE başarı göstergeleri belirlendi.

Haberi Paylaş