GAN TÜRKİYE Faaliyetleri 104’üncü Uluslararası Çalışma Konferansı’nda Tanıtıldı

GAN TÜRKİYE Faaliyetleri 104’üncü Uluslararası Çalışma Konferansı’nda Tanıtıldı

GAN TÜRKİYE Faaliyetleri 104’üncü Uluslararası Çalışma Konferansı’nda Tanıtıldı

TİSK Genel Sekreteri Bülent Pirler, 9 Haziran 2015 tarihinde Cenevre’de gerçekleştirilen 104’üncü Uluslararası Çalışma Konferansı İşverenler Oturumu’nda GAN TÜRKİYE’nin Açılışı ve 2015 Çalışma Planı hakkında bir konuşma yaptı.

Pirler sunumunda, GAN TÜRKİYE’nin 25 Şubat 2015 tarihinde kurulmasının hemen ardından Hükümetin açıkladığı Teşvik Paketi kapsamında İşbaşında Eğitime verilen desteklerin artırıldığına ve bu kapsamda GAN TÜRKİYE adına TİSK’in İŞKUR ile imzaladığı Protokol’ün Üye Şirketlere sağlayacağı faydalara değindi. Pirler sözlerini şöyle sürdürdü:

“GAN TÜRKİYE şu an için toplamda 82 bin 277 çalışanı olan ve 6 bin 217 gence işbaşında eğitim fırsatı sunan 25 Üye Şirketten oluşuyor. GAN TÜRKİYE’ye gün geçtikçe artan ilgi sayesinde bu sayının yükseleceğine ve gerçekleştireceğimiz çalışmalarla nitelikli işgücü yaratılmasına katkı sağlayacağımıza inancımız tam.”

Öte yandan Küresel İşbaşında Eğitim Ağı (GAN) Yönetim Kurulu Toplantısı 10 Haziran 2015 tarihinde Cenevre’de gerçekleştirildi.

GAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Telefonica CEO’su José María Álvarez-Pallete López başkanlığında gerçekleşen toplantıya Türkiye’yi temsilen TİSK ve Endonezya, Nijerya, Kolombiya İşveren Örgütleri Temsilcilerinin yanı sıra ILO, BIAC, Samsung, Adecco, UBS, IBM yöneticileri katıldı.

Toplantıda Direktör Shea Gopaul’ün Küresel GAN’ın yıl boyunca gerçekleştirilen faaliyetleri hakkında bilgi vermesinin ardından 2015 Bütçesi onaylandı.

TİSK Temsilcisi GAN TÜRKİYE hakkındaki sunumunda GAN TÜRKİYE’nin 25 Şubat 2015’ açılışının ve imza töreninin, 12 Mart’ta ilk teknik toplantısının yapıldığını, 13 Mayıs’ta ise gerçekleştirilen GAN TÜRKİYE Üyesi Şirket CEO’ları toplantısında “Çalışma Prensip ve Esasları”nın onaylanıp, Yürütme Kurulu’nun belirlendiğini kaydetti. GAN TÜRKİYE’nin İşbaşında Eğitim Günü, uluslararası konferanslar ve iyi uygulamaların paylaşılması gibi etkinliklerle işbaşında eğitim konusundaki çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

Endonezya İşveren Örgütü (APINDO) tarafından 28 Mayıs 2015 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Endonezya İşbaşında Eğitim Ağı’nın sunumunu Genel Direktör Agung Pambudhi yaptı.

İspanya Küresel İşbaşında Eğitim Ağı’nın 17 Haziran 2015 tarihinde Madrid’de gerçekleşecek Açılış Töreni ile kurulacağı katılımcılara duyuruldu.

Haberi Paylaş