GAN TÜRKİYE Üye Şirket Temsilcileri Toplantısı İstanbul’da Gerçekleştirildi

GAN TÜRKİYE Üye Şirket Temsilcileri Toplantısı İstanbul’da Gerçekleştirildi

TİSK’in oluşturduğu GAN TÜRKİYE’nin Üye Şirket Temsilcileri Toplantısı 27 Ocak 2017 tarihinde Dedeman Hotel & Resorts International ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya GAN TÜRKİYE’ye Üye Şirketlerin Temsilcileri, İŞKUR İstihdam Uzmanı Eser Erol ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Dr. Recep Altın katıldı.

GAN TÜRKİYE ve Küresel GAN’daki gelişmeler hakkında TİSK Temsilcileri tarafından yapılan sunumlardan sonra, Dedeman Hotel & Resorts International İnsan Kaynakları Müdürü Kürşat Uç, Dedeman’ın işbaşında eğitim alanında yaptığı çalışmaları anlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Dr. Recep Altın sunumunda, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine ilişkin kanuni düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

İŞKUR İstihdam Uzmanı Eser Erol, İşbaşı Eğitim Programı hakkındaki güncel gelişmeleri anlattı. Erol, Program’dan yararlanma süresinin ilk kez işgücü piyasasına girenler için en fazla 320 gün, diğer katılımcılar için en fazla 160 gün olacağını, programların işletmelerden en az % 50 istihdam taahhüdü alınarak açılacağını, istihdam sürelerinin 60 günden az olmamak üzere program süresi kadar gerçekleştirileceğini, katılımcıların son 3 ay işsiz olmaları şartı bulunduğunu ifade etti.

Haberi Paylaş